Haberler

Oppenheimer Filminden Yeni Fragman Geldi!

Oppenheimer, Christopher Nolan‘ın en çok beklenen filmlerinden biri. Yaz ayı içerisindeki prömiyeri öncesinde Universal Pictures aracılığıyla bir fragman yayınlandı.

Christopher Nolan ismini zaten duymayanınız yoktur diye tahmin ediyorum. Kendisi bağımsız bir yönetmen olarak dediğim dedik, kafası çok çalışan bir adam. Özellikle kara şövalye serisi, yıldızlararası, prestij ve memento gibi filmleriyle pek çok sinema severin gönüllerinde taht kurmuş birisi.

Oppenheimer da geçtiğimiz senelerde oyuncu kadrosu ile birlikte açıklanınca çok merak uyandırmıştı. Yeni yayımlanan bu fragmanı da adeta film öncesinde Nolan sevenler ve bu filmi merakla takip edenler için bir can suyu oldu diyebilirim.

Oppenheimer Fragmanı

Oppenheimer Yeni Fragmanı

Filmin kadrosunun baş rolünde Cillian Murphy yer alıyor. Genel hatlarıyla film, Christopher Nolan ideolojsine, geçmiş film sinematografisine yakıştığı söyleniyor. Ayrıca gizemlerle dolu epik bir gerilim filmi.

Murphy filmde “atom bombasının mucidi” olarak efsanevi bir rol üstleniyor. Murphy’nin Peaky Blinders’daki muazzam oyunculuğuna bu filmde yaklaşabilecek olması düşüncesi bile insanı heyecanlandırıyor. Keskin mimikleri, muazzam diksiyonu ile Nolan’ın neden kendisini bu rolde görmek istediği de aşikar.

Onun dışında yıldızı parlamış ve özellikle A Quiet Place filmi ile son senelerde adından söz ettiren Emily Blunt ise biyolog ve aynı zamanda botanist olan bir karakteri canlandıracak. Filmin diğer oyuncunları ise yine yönetmen ve yapımcılığa yakışan türden isimlerle dolu. Matt Damon, Robert Downey Jr. ve Florence Pugh gibi isimlerin filmde oldukça kritik rollerde bulunduğunu söyleyebiliriz.

Oppenheimer Konusu

Bu fragman ise Nolan’ın çekim açılarındaki ustalığına ve gerilimin dozuna dair pek çok ipucu veriyor. Hikaye dünyayı kurtaran ya da dünyanın sonunu getirmeye hazırlanan bir adamın hikayesine odaklanıyor. Film, 21 temmuz 2023 tarihinde yine aynı seviyede merakla beklenen bir diğer film olan Barbie ile aynı günde vizyona girecek.

Peki sizlerin Nolan’ın bu yeni filmi olan Oppenheimer’dan beklentileriniz neler? Sizce en son filmi olan Tennet gibi beklentileri karşılamayan bir film mi olacak? Yoksa eski kafa açan filmleri arasına mı girecek?

Emre Turan

Merhaba! Az yiyen, çok okuyan ve yazmaya iştahı tükenmeyen bir gastronomi uzmanıyım. 1998 doğumluyum. Gastronomi üzerine lisans eğitimimi 2020 yılında tamamladım. 2022 yılında ise yüksek lisans eğitimime başladım. Yıllarca Türkiye'nin önde gelen tarif/içerik sitelerinden birinde food editorlük başta olmak üzere; yemek stilistliği, yemek fotoğrafçılığı, şef asistanlığı gibi farklı işlerle uğraşıp ekibe destek verdim. Ayrıca son yıllarda gastronomiye dair iki romanla uğraşıyorum. Tabaklarda ve yemeklerde süs sevmediğim gibi cümlelerimi de süsten uzak, dengeli bir şekilde kullanmayı tercih ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir