Sun Yuan ve Peng Yu: Rahatsız Edici İkili

Gerçeklik çizgisinin üzerinde, ustaca yürüyüşlerini arşa kadar çıkarıp gök yüzünde süzülmeyi başaran bu ikilinin eserleri hakkında sen ne düşünüyorsun? Hadi gel birlikte inceleyelim.

Yayoi Kusama: Takıntılı Yaratıcı

Ve karşınızda içsel saplantılı ve sorunlu halleri ile uğraşırken, sanatın dışavurumculuğu ile kendini ifade etmeyi başaran, hayli renkli bir kişilik: Yayoi Kusama!

Patricia Piccinini: Evrim Ana

A Haberi şaşkına çevirecek yazımızı iftiharla sunarız. Gelin hep beraber sanat aracılığıyla evrim üzerine biraz düşünelim.

Sanat Neden Dolandırır?

Sanatta meydana gelen hırsızlık ve dolandırıcılığın nasıl “sanat” olarak nitelendirildiğini ve popülerliği güdümlediğini hep birlikte inceliyoruz. Bugün bu yazıyı gerçeğin arkasından dolanmayı tercih edenler için hazırlıyorum. Net olmayan kuşlar, ne kadar yüksekten uçabileceğini düşünür? Bastırmaya çalıştığım öfkemi, dağılan kendimi ve can sıkıntımı

Peer Gynt Düzenleniyor: Epik Kumpanya

Peer Gynt Düzenleniyor hakkındaki incelemem sizlerle… Henrik Ibsen’in “Peer Gynt” adlı tiyatro metninden uyarlanan oyun, iki perde ve 15 dakikalık arası ile yaklaşık iki buçuk saat sürüyor. Telaffuzu bizim için hayli zor. İsmine yabancılık çekmemize rağmen, hikâye hiç de yabancı değil. Biz

Sanatta Kaynak Problemi

Sanatta kaynak problemi hakkında konuştuğumuz yazımız sizlerle… Bu yazımızda sizlerle sanatın kaynaklarını inceliyoruz. Sanat adına hazırlanan kaynakların yeterli olup olmadığına, raflardaki sanat kitaplarının niceliği ve niteliğine ve mevcut duruma odaklanıyoruz. Böylelikle sanatta kaynak problemini derinlemesine inceliyoruz. Başlamadan önce not: Sanatı konu alan

Every Brilliant Thing: İntihar Nostaljisi

Every Brilliant Thing incelemesi sizlerle... Online platformlar üzerinden ulaşabileceğiniz oyun; "depresyon", "çocuk olmak", "annelik", "intihar" vb. gibi olguları merkeze alıyor... Keyifli Okumalar!

Sanatta Hak Meselesi

Sanatta hak meselesini masaya yatırıyoruz bu yazıda... Sizleri de "sanatta hak meselesi" hakkında beyin fırtınası yapmaya davet ediyoruz... Keyifli Okumalar!