ÖNERİ

Film Önerisi: Ghosted

Film önerisi köşemize tüm hızıyla devam ediyoruz…

Chris Evans’ın Kaptan Amerika‘yı bıraktıktan sonra (spoiler olabilir ama bin yıllık seri) ilk defa izlediğim film oldu Ghosted. Chris Evans‘ı Steve Grant Rogers olarak izlediğimiz Marvel dünyasının içerisinde zaten aşırı romantik bir noktada konulamıştım kafamda. Peggy Carter ile olan aşklarını yaşarlarkenki oyunculuktan kendisinin şahane bir romantik/komedi/aksiyon baş rolü olabileceği fikri hep zihnimin bir ucundaydı.

Ghosted filminde ona eşlik eden Ana de Armas ile de o romantik kimliği daha da üst noktalara oturmuş diyebilirim.

Konusundan Bahset

Ghosted Fragmanı

İlgiye muhtaç ve bir nevi bağımlı olan Cole ve Sadie’nin hikâyesine odaklanıyor film Kadınlarla ilişki içerisinde olmayı zorlukla yönetebilen Cole, aksine oldukça dışa dönük olan Sadie ile karşılaşır. Romantizm kısmını Cole’nin kıza açılması anlarında sık sık görürüz.

İşler farklı şekilde sarpa sardıktan sonra ise bolca aksiyon, ajan, CIA, cinayet, bomba ne varsa görüyoruz. Anlayacağınız konu aman aman değil. Kafanızı açmayan fakat kafanızı boşaltmayan bir anlatıya sahip kısacası.

Oyunculuklar

film önerisi
Kaynak: The New York Times

Chris Evans ve Ana de Armas’ın birbirlerini ekranda çok iyi tamamlayan bir çift. Nitekim oyunculukları öyle çığır açan türden değil, aksine oldukça vasat bile diyebilirim. Buna rağmen oscar ödüllü Adrien Brody yine yapacağını yapmış. Hatta belki filmin yönetmeni Dexter Fletcher’a burada ufak bir eleştiri yapıp bu oyuncudan neden daha fazla yararlanmadı acaba diye kızabilirim.

Detay ve Yorum

Keyifli bir aksiyon filmi olduğu bir gerçek. Bunun yanı sıra Chris Evans hasreti giderdiğim de ortada. Fakat bu filmde elbette pek çok mantık hatası ve tekrar eden sahne mevcut. Fakat ne beklediğinizi bilerek oturup izlediğinizde hayal kırıklığı yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Aksine eğlenerek kalkacağınıza eminim ekranın başından. Anlam veremediğim ise Apple TV aracılığıyla sunulan bu işin yayına girdiği hafta izlenme rekoru kırması. Yani, o kadar muazzam bir film değil. Sanırım herkes benim gibi düşünerek ekranın başına geçmiş. Az da olsa eğlenmek ve Chris Evans görmek için ekran başına oturmuş olsa gerek.

Umarım film önerisi olarak sunduğumuz Ghosted filmini izleme fırsatı bulur, beğenirsiniz. Sonrasında yorumlarınızı belirtmeyi de unutmayın.

Emre Turan

Merhaba! Az yiyen, çok okuyan ve yazmaya iştahı tükenmeyen bir gastronomi uzmanıyım. 1998 doğumluyum. Gastronomi üzerine lisans eğitimimi 2020 yılında tamamladım. 2022 yılında ise yüksek lisans eğitimime başladım. Yıllarca Türkiye'nin önde gelen tarif/içerik sitelerinden birinde food editorlük başta olmak üzere; yemek stilistliği, yemek fotoğrafçılığı, şef asistanlığı gibi farklı işlerle uğraşıp ekibe destek verdim. Ayrıca son yıllarda gastronomiye dair iki romanla uğraşıyorum. Tabaklarda ve yemeklerde süs sevmediğim gibi cümlelerimi de süsten uzak, dengeli bir şekilde kullanmayı tercih ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir