ÖNERİ

Film Önerisi: Lights Out

Film önerisi köşemizde tüylerinizi ürpertecek bir işle karşınızdayız.

Lights Out, benim gibi korku ve gerilim temasını sevenlerin ekrana gözlerini kilitleyip izleyebilecekleri bir film. Belki de bazılarınız sürekli gözlerini kaçıracak…

Başarılı yönetmenliği, kaliteli çekim teknikler, ışık oyunları, etkileyici oyunculukları ve korku dolu bir hikâyeyle sizlere keyifli bir deneyim yaratacağına eminim.

Konusundan Bahset

Lights Out Fragmanı

Film, Rebecca’nın çocukluğunda yaşadığı korkunç bir deneyimle başlıyor. Rebecca, annesi Sophie’nin evinde yaşanan doğaüstü olaylara ve annesinin gizemli arkadaşı Diana’ya dair çocukluk travmalarını hatırlar. Rebecca, ailesini Diana’nın tehtitinden korumaya çalışırken, onun gerçek doğasını ve kökenini keşfetmeye çalışır.

Film, etkileyici atmosferi gerilim dolu anları ve sürpriz korku unsurlarıyla her anında dikkat çekmeyi başarıyor. Benim dikkatimi çeken bir diğer unsursa filmin, aile ilişkilerine de odaklanarak karakter gelişimine ve duygusal bir derinliğe yer vermesi oldu. Nitekim, bunu bulmak için biraz dikkatli bakmak gerekiyor sanırım.

Filmin başrollerinde Teresa Palmer, Gabriel Bateman, Maria Bello ve Alexander DiPersia gibi oyuncular yer alıyor.

Bu Sefer de Yönetmen

Genelde hep oyunculuklardan bahsederim öneri yazılarımda. Fakat bu sefer yönetmen övememe izin verin. David F. Sandberg abimizi Annabelle filminden tanırsınız. Oldukça başarılıydı.

Gel gör ki, benim dikkat çekmek istediğim kısım Lights Out‘un çocukluğumda izlediğim, internette 2013’de fenomen olmuş 3 dakikalık ürpertici kısa filmden esinlenerek yapılması. O 3 dakikayı da David F. Sandberg çekmişti ve ödül almıştı. Film de kendisine ait. Ayrıca Korku Seansı ve Testerenin senaristi James Wan ile çalışıyor bu sefer. Ve ortaya gerçekten kaliteli bir iş çıkıyor.

Kısa filmi hatırlamayanlar için şöyle bir link bırakayım:

3 Dakikalık Versiyonu

Hadi gitmeden kısaca oyunculuklardan da bahsedeyim. Öyle inanılmaz değiller. Fakat etkileyici oldukları anlar da yok değil. Bence asıl övgüyü bunu sağlayan yönetmen almalı.

Detay ve Yorum

film önerisi
Kaynak: Warner Bros. Pictures

Öncelikle bu filmin öyle Hereditary gibi kapsamlı ve kafa açan bir hikâyesi olmadığını söyleyeyim. Ya da Suspiria gibi farklı düşüncelere sürüklemiyor. Fakat başardığı çok iyi bir şey var. O da: gerilim… Gerçekten izlerken birden kendinizi çocukken karanlıktan korktuğunuz o anlarda bulabiliyorsunuz. Filmin yavan gelen Jump scare kısımları da var.

Nitekim, filmin içine iyi yedirilmiş (bazı sahneler tahmin edilebilir olsa da). Hikâyenin gidişatını kestirebilseniz de takip etmek keyifli. İnanılmaz büyük sürprizler beklemeden, korkmak ve gerilmek için ekran başına oturursanız beğeneceğinize eminim.

Film önerisi köşemizde Lights Out’a yer verdik bugün. Umarım izleme şansınız olur.

Emre Turan

Merhaba! Az yiyen, çok okuyan ve yazmaya iştahı tükenmeyen bir gastronomi uzmanıyım. 1998 doğumluyum. Gastronomi üzerine lisans eğitimimi 2020 yılında tamamladım. 2022 yılında ise yüksek lisans eğitimime başladım. Yıllarca Türkiye'nin önde gelen tarif/içerik sitelerinden birinde food editorlük başta olmak üzere; yemek stilistliği, yemek fotoğrafçılığı, şef asistanlığı gibi farklı işlerle uğraşıp ekibe destek verdim. Ayrıca son yıllarda gastronomiye dair iki romanla uğraşıyorum. Tabaklarda ve yemeklerde süs sevmediğim gibi cümlelerimi de süsten uzak, dengeli bir şekilde kullanmayı tercih ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir