Haberler

The Bear 2. Sezon Fragmanı Yayınlandı!

İlk sezonu ile dikkatleri üzerine toplamayı başaran The Bear, izleyicilere gastronominin farklı bir boyutunu anlatmıştı. Pek çok insana çekim açıları, oyunculuklar ve mutfağın en derinliklerinde keyifli bir serüven sunan dizinin 2.sezonu 22 Haziran’da bizlerle birlikte olacak. Geçtiğimiz günlerde ise 2.sezon için ilk fragman yayımlandı.

Dizinin ilk sezonuna dair incelememizi buradan okuyabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=i5U-w1yL4r0
The Bear 2.Sezon Fragmanı

The Bear Konusu

Dizi kısaca kendini ruhsal açıdan kaybetmiş bir şefin ufak bir restoranı toparlayıp, oradaki insanları düzene sokmaya çalışmasına odaklanıyor. Fakat bunu yaparken Jeremy Allen White‘n canlandırdığı karakteri kaotik bir ortamda izliyoruz.

1. sezon Carmy ve şef arkadaşlarının mutfağa gizlenmiş parayı bulması ile sona ermişti. Bu da “The Beef” adlı restoranın yeniden doğuşu anlamına geliyordu bir nevi. Fakat bu yeninden doğuş sırasında karakterlerimizi ne gibi zorluklar bekliyor?

İkinci sezonda da şeflerden her birinin geçmişleriyle yüzleşip gelecekte kim olmak istediklerine dair dönüşümsel yolcuklarını izleyeceğiz. Elbette bu noktada yeni bir restoran açmanın zorluklarını da gözlemliyor olacağız.

Yeni ekip, mutfağın aslında göze sokulmayan gizli ama çılgın bürokrasisi, menü planlamasının zor ve de yaratıcı dengesini de gözlemleyeceğiz. Bu sezon sanırım ilkine nazaran çok daha az dram, çok daha fazla mutfağın olduğu bir sezon olacak diye tahmin ediyorum ben.

The Bear 2.Sezon 22 Haziran’da Geliyor

Oyuncu kadrosunda ise bildiğimiz isimlerin yanı sıra farklı simaları da ikinci sezonda göreceğiz. Abby Elliott, Lionel Boyce, Liza Colón-Zayas ve Matty Matheson var. Ayrıca Edwin Lee Gibson, Oliver Platt ve Molly Gordon da devam ediyor. “Better Call Saul”un yıldızı Bob Odenkirk de bir noktada konuk olarak diziye geliyor.

Ben açıkçası ilk sezonu çok beğenmiştim. Bir gastronomi uzmanı olarak mutfağa dair pek çok konuyu yemek yapmaktan sıyırıp anlatmaları ilgi çekiciydi. Çekim açılarının hızlı akışı da insanı daha fazla izlemeye teşvik ediyordu.

Ben bu diziyi keşfettiğimde Disney’de tüm bölümleri vardı. Bu yüzden hızlıca bitirebilmiştim. Şimdi ise hafta hafta izlemek zorunda kalacağım. Sizlerin bu diziye olan ilginizi merak ediyorum. İzleme fırsatı buldunuz mu? İzlediyseniz ne düşünüyorsunuz? İkinci sezon sizi heyecanlandırıyor mu?

Kaynak: Variety

Emre Turan

Merhaba! Az yiyen, çok okuyan ve yazmaya iştahı tükenmeyen bir gastronomi uzmanıyım. 1998 doğumluyum. Gastronomi üzerine lisans eğitimimi 2020 yılında tamamladım. 2022 yılında ise yüksek lisans eğitimime başladım. Yıllarca Türkiye'nin önde gelen tarif/içerik sitelerinden birinde food editorlük başta olmak üzere; yemek stilistliği, yemek fotoğrafçılığı, şef asistanlığı gibi farklı işlerle uğraşıp ekibe destek verdim. Ayrıca son yıllarda gastronomiye dair iki romanla uğraşıyorum. Tabaklarda ve yemeklerde süs sevmediğim gibi cümlelerimi de süsten uzak, dengeli bir şekilde kullanmayı tercih ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir