ÖNERİ

Dizi Önerisi: Blockbuster

Dizi önerisi köşemizde Netflix’in oldukça taze işi olan Blockbuster ile karşınızdayız…

Sitcom izlemeye her türlü bayılanlardansanız bu dizi sizi içine çekecektir. Bunun en büyük nedeni ise arkasında yatan şahane bir zekâ: Vanessa Ramos.

Kendisinin ismini çok sık duymamış olabilirsiniz. Ama bir dizi ismi söylediğim an, bu diziye neden güvendiğimi anlamış olacaksınız. Sezonlarını tekrar tekrar sıkılmadan izlediğim: Broklynn 99… Eminim çoğunuz da benim gibisiniz bu diziye karşı.

Vanessa Ramos Brooklyn 99’ın hem yapımcısı hem de senaristi. Bu yüzden Blockbuster şu an gönül rahatlığıyla sevdiklerinize önerebileceğiniz bir iş. Üstelik sadece kendisinin şahane kalemine kalmıyoruz. Yine Brooklyn 99 dizisi ile tanıdığımız Melissa Fumero bize eşlik ediyor.

Ki bence Brooklyn 99’da en kaliteli karaktere sahip kişiydi. Belki de senaristimiz azmini ve hayata olan hırslarını kendisi üzerinde tanımlamıştı.

Fumero dışında; Randall Park, Olga Merediz, Tyler Alvarez, Madeleine Arthur gibi isimler de dizinin kadrosunda yer alıyor. 3 Kasım 2022 tarihinde yayına giren blockbuster Netflix’te boy göstermeye başladı. Bakalım sezonlarıyla Brooklyn 99 kadar ses getirebilecek mi?

Dizinin ilk sezonun on bölümden oluşup ortalama her bölümün 25 dakika olduğunu da söyleyelim.

Blockbuster Dizisinin Konusu Ne?

dizi önerisi

Dizi önerisi olarak sizlere sunduğumuz Blockbuster’ın kısaca konusundan da bahsedelim.

Şu dünya şartlarında ayakta kalmaya çalışan son Blockbuster mağazasının yöneticisi olan Timmy ve çalışanları üzerinden ilerlemekte dizi. Rekabetin içinde halen iş yapmaya çalışıp ve her yönetici gibi çalışanlarını mutlu etmeye, bir yandan da kendisini motive tutmaya çalışıyor. Tüm ekip için savaşmaktan ve dik durmaktan çekinmeyen bir karaktere sahip kendisi.

E tabii, böyle bir dükkanı sağ tutabilmek için yeri geliyor zor tercihler yapıyor. Yeri geliyor çalışanlarına parti düzenliyor.

Elbette dizide oldukça klişe gelen şeyler mevcut. Diziyi izlerken Brooklyn 99 kadar güldüğümü söyleyemem ama çıtırlık bir dizi olarak 10 bölüm iki günde bitti. Vanessa Ramos ve Melissa Fumero’nın hatırana ikinci sezonu da izlemeyi düşünüyorum.

Bizim önerimizle bu diziyi izlemeye karar verdiyseniz eğer dizi bittikten sonraki yorumlarınızı muhakkak bekliyoruz.

Emre Turan

Merhaba! Az yiyen, çok okuyan ve yazmaya iştahı tükenmeyen bir gastronomi uzmanıyım. 1998 doğumluyum. Gastronomi üzerine lisans eğitimimi 2020 yılında tamamladım. 2022 yılında ise yüksek lisans eğitimime başladım. Yıllarca Türkiye'nin önde gelen tarif/içerik sitelerinden birinde food editorlük başta olmak üzere; yemek stilistliği, yemek fotoğrafçılığı, şef asistanlığı gibi farklı işlerle uğraşıp ekibe destek verdim. Ayrıca son yıllarda gastronomiye dair iki romanla uğraşıyorum. Tabaklarda ve yemeklerde süs sevmediğim gibi cümlelerimi de süsten uzak, dengeli bir şekilde kullanmayı tercih ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir