ÖNERİ

Dizi Önerisi: Alpha Males

Dizi önerisi köşemizde, İspanyol yapımı komedi dizisi Alpha Males ile sizlerleyiz.

2022 yılında diziseverlerle buluşan Alpha Males, Netflix kataloğunda bulunan yapımlar arasında yer alıyor. Henüz ilk sezonu yayınlanan yapımın ikinci sezonu çok yakında seyirciyle buluşacak. İlk sezon toplam 10 bölümden ulaşıyor. Bölümlerin süresi ise 30-35 dakika arası.

Dizinin senaryosu Alberto ve Laura Caballero kardeşlere ait. Fakat yönetmen koltuğunda Laura Caballero tek oturuyor. Dizinin oyuncu kadrosunda yer alan isimler ise şöyle: Fernando Gil, Raúl Tejón, Gorka Otxoa, Fele Martínez, María Hervás, Raquel Guerrero, Paula Gallego.

Gelin, şimdi diziye hep beraber daha yakından bakalım.

Ne Anlatıyor?

dizi önerisi

Dizi önerisi olarak yer verdiğimiz yapım, kafadar dört erkeğin cinslerinin egemen olduğu bu dünyada yaşadıklarını merkeze alarak farklı bir bakış sunmaya çalışıyor. Bu bakışı etkili kılan da dizinin bolca mizah unsurunu içinde barındırması. Öyle ki zaman zaman bu sahneleri hatırlayıp kendinizi gülerken bulmanız çok olası.

Evet, dört kafadar demiştik: Pedro, Santi, Raul, Luis.

Pedro’nun hayatı işten kovulmasıyla altüst olurken, üç yıldır yalnız bir yaşam süren Santi’nin kızının kendisinde kalmaya başlamasıyla yaşamı değişim sürecine girer. Diğer bir yandan Raul romantik ilişkisinde partneriyle farklı bir yol arayışının içindedir. Luis ise eşi Ester ile beraber rutine bağlanan evliliklerinde adeta tükenmişlik sendromu yaşamaktadır.

İşte, onlar her fırsat bulduklarında bir araya gelen dört yakın arkadaş. Olayların başlaması da yine toplandıkları bir güne denk gelir. Pedro’nun yeni bir ev alması üzerine bunu kutlayacakları o an!

Peki, Neden Alpha Males?

İlk olarak yapımda yer alan her oyuncu, gerçekten de canlandırdığı karakterin hakkını fazlasıyla vermiş. Oyunculukların kalitesi bakımından başarılı bir yapım Alpha Males.

Günümüz ilişkilerine de ayna tutması bakımından yapımda kendi hayatımıza dair birçok durumu komik taraflarıyla yakalıyoruz. Öyle ki, bölümler bittikten sonra bu sahnelerin aklınıza düşüp kendinizi gülerken yakalayabilirsiniz de.

Yaşamlarımızın hiç beklemediğimiz anlarda değişebileceğini, gerçeklerin yalnızca bizim gördüklerimizden ibaret olmadığını, ikili ilişkilerimizde birbirimizin keşfedilecek bir sürü yönü olduğunu, ruh halimize göre ilişkilerimizin nasıl da farklılaşabildiğini, bir başına sevmenin her zaman yeterli olmadığını, ilişkilerimizin süreç içinde gelebileceği durumları etkili bir şekilde işliyor.

Tüm bu konuları işlerken de yüzünüzden tebessümü eksik ettirmiyor ve yaşamımızdaki gerçeklere belki içindeyken yapamadığımız şekilde gülme fırsatını sunuyor.

İşte, tam da bu sebeplerle dizi önerisi olarak sunulmaya değer yapımlar arasında Alpha Males. Keyifli seyirler!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir