Haberler

Black Mirror 6. Sezon Kadrosu ve Bölümleri Belli Oldu!

Black Mirror pek çok kişinin izlemeye doyamadığı, hatta tekrar tekrar açıp izlediği uzun süredir devam eden bir Netflix dizi serisi.

En son sezonu 2019 yılında yayınlandı. Üzerinden 4 sene geçen diziye ne oldu diye düşünebilirsiniz. Black Mirror 6. sezon ne zaman? diye merak ediyorsanız, cevabı Haziran 2023…

Diziye dair ise yepyeni kadro ve bölüm başlıkları belli oldu. Kadronun içinde çok ünlü isimler var. Ayrıca bölümlerin olay örgülerinin özetleri de belli oldu. İşte detaylar…

Salma Hayek ve Aaron Paul

Salma Hayek’i tanımayan yoktur. Fakat ben kendisini en son Marvel evreninin içinde The Eternals’ta izlemiştim. Ayrıca muazzam bir aktiristtir.

Üstelik kendisi Black Mirror’un yeni sezonunun bir parçası olacak. Black Mirror 6. sezon‘da “Joan Is Awful” bölümünde yer alacak.

Bir diğer önemli isimse Aaron Paul. Bu abimizi de özellikle Breaking Bad dizisi ile tanırız. Buna rağmen kendisinin fazla işini izledim diyemem. Hatta en son Westworld’de pek de ona yakışmayan bir sezonda yer almıştı. Fakat kendine özgü oyunculuğu ve mimikleriyle Black Mirror’un o ilginç havasına yakışabilir. Black Mirror 6. sezon‘da “Beyond the Sea” bölümünde kendisini izleyeceğiz.

Ama bu isimlerin yanı sıra daha pek çok oyuncu da yeni kadro da bulunuyor. Ancak onlardan bölümlede bahsedeceğim.

Black Mirror 6. Sezon Bölümleri

Black Mirror çok fazla bölüme sahip olmuyor bildiğiniz gibi. Genellikle 5-6 bölümle sezonu kapatıyor. Black Mirror: Bandersnatch rezaletini saymayalım. Onun dışında fena bölümlere de sahip değil her bir sezon. İşte, Black Mirror 6. sezon için açıklanan bölümler ve daha fazlası:

Black Mirror 6. Sezon Fragmanı

Joan Is Awful

Normal bir kadının hayatı küresel bir yayın platformu aracılığıyla prestijli bir TV drama uyarlamasına dönüşür. Kadın bunu öğrenince hayrete düşer. Bu kadoını Salma Hayek canlandırıyor.

Bölümün yönetmeni: Ally Pankiw
Yazarı: Charlie Brooker
Bölümün oyuncuları: Ben Barnes, Annie Murphy, Michael Cera, Salma Hayek Pinault, Himesh Patel, Rob Delaney.

Loch Henry

Genç çift, bir doğa belgeseli üzerinde çalışmaya başlamak için bir İskoç kasabasına gider. Fakat kendilerini geçmişin şok edici olaylarını içeren sulu bir yerel hikayeye çekilirken bulurlar.

Bölümün yönetmeni: Sam Miller
Yazarı: Charlie Brooker
Bölümün oyuncuları: Samuel Blenkin, Daniel Portman, Myha’la Herrold, John Hannah, Monica Dolan.

Beyond the Sea

Alternatif bir 1969’da, tehlikeli bir yüksek teknoloji görevindeki iki adam, hayal edilemez bir trajedinin sonuçlarıyla boğuşurlar.

Bölümün yönetmeni: John Crowley
Yazarı: Charlie Brooker
Bölümün oyuncuları: Aaron Paul, Kate Mara, Josh Hartnett, Auden Thornton, Rory Culkin.

Mazey Day

Sorunlu bir yıldız adayı, vur-kaç olayının sonuçlarıyla uğraşırken istilacı paparazziler tarafından sarsılır.

Bölümün yönetmeni: Uta Briesewitz
Yazarı: Charlie Brooker
Bölümün oyuncuları: Zazie Beetz, Danny Ramirez, Clara Rugaard.

Demon 79

Kuzey İngiltere, 1979 yılında geçen hikayede, alçakgönüllü bir satış asistanına, felaketi önlemek için korkunç eylemlerde bulunması gerektiği söylenir.

Bölümün yönetmeni: Toby Haynes
Yazarı: Charlie Brooker ve Bisha K. Ali
Bölümün oyuncuları: Anjana Vasan, Paapa Essiedu, David Shields, Katherine Rose Morley.

Kaynak: Variety

Emre Turan

Merhaba! Az yiyen, çok okuyan ve yazmaya iştahı tükenmeyen bir gastronomi uzmanıyım. 1998 doğumluyum. Gastronomi üzerine lisans eğitimimi 2020 yılında tamamladım. 2022 yılında ise yüksek lisans eğitimime başladım. Yıllarca Türkiye'nin önde gelen tarif/içerik sitelerinden birinde food editorlük başta olmak üzere; yemek stilistliği, yemek fotoğrafçılığı, şef asistanlığı gibi farklı işlerle uğraşıp ekibe destek verdim. Ayrıca son yıllarda gastronomiye dair iki romanla uğraşıyorum. Tabaklarda ve yemeklerde süs sevmediğim gibi cümlelerimi de süsten uzak, dengeli bir şekilde kullanmayı tercih ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir