Haberler

Avatar: Suyun Yolu Hem Disney Plus Hem de HBO Max’e Geliyor!

James Cameron 2009 yılında Avatar ile çok büyük bir başarı yakalamıştı. Tam 13 yıl sonra sinemalara Avatar: Suyun Yolu ile geri geldi. Lansmanından sonra 2,3 milyar dolar hasılatla tüm zamanların en yüksek sayısına ulaşan üçüncü film koltuğuna oturmuştu.

Pek çok kişi tarafından da beğenildiği söylenebilir. Özellikle de sinamatografi olarak çok beğenilmişti. 16 Aralık 2022 tarihinde sinemaya giren filmin, ne zaman dijital platformalara geleceği konusunda bir kafa karışıklığı vardı.

Ayrıca hangi platformda olacağı da tam bilinmiyordu. Fakat ilk filmi Disney Plus’da olduğu için beklenti ikinci filminde Disney’de olmasıydı. Nitekim HBO Max’de topa girdi. Her iki platforma da Avatar’ın yeni filmi 7 Haziranda geliyor.

Avatar: Suyun Yolu Imdb Puanı: 7.7/10

Avatar: Suyun Yolu Nereden İzlenir?

Açıklanan son durumda Avatar hem Disney Plus hem de HBO Max’de olacak. Ülkemizde henüz HBO Max’e ulaşım olmadığı için bu sorunun cevabına doğrudan Disney Plus diyebiliriz. 7 Haziradan Disney Plus üyesiyseniz filme ulaşabilirsiniz.

Ayrıca sadece filmin olmayacağını da söyleyelim. Her iki platformda da karşımıza çıkacak olan filmin yanı sıra film yapımcıları, oyuncular ve ekibin yer aldığı bonus içerikler de platformlarda olacak.

Filme dair yapmış olduğumuz detaylı incelemeye ise buradan ulaşabilirsiniz.

Avatar: Suyun Yolu Disney Plus

Avatar Konusu

İlk filmde yaşananlardan neredeyse on yıl sonrasında geçiyor filmin hikayesi. Ana karakter olan Sully ailesini görüyoruz ilk olarak. Ardından bir takım ailevi, dünyayı takip eden sıkıntılara tanık oluyoruz.

Özellikle Sully aileyi birlikte tutmaya çalışıyor. İnsanların hırslarına karşı hayatta kalmak için nasıl savaştıklarını ve stratejilerini gözlemliyoruz. Nitekim suyun yolu denmesinin temel nedeni bu sefer ilk filme ormanın yanı sıra daha çok suda geçiyor olaylar.

Avatar’ın ikinci filmi ile Na’vi kültürlerinin derinliklerine iniyor ve bir dizi egzotik deniz canlısıyla tanışıyoruz. Gerçekten nefes kesen deniz manzaralarına sahip olduğunu söyleyebiliriz filmin.

Avatar: Suyun Yolu HBO Max

2023 Oscar’da en iyi görsel efekt ödülünü kazanan filmin aynı zamanda en iyi film, en iyi yapım tasarımı ve en iyi ses kategorilerinde de aday gösterilmişti. Peki siz filmi izlediniz mi? Ya da Disney plus’a gelmesini mi bekliyordunuz?

Kaynak: Deadline

Emre Turan

Merhaba! Az yiyen, çok okuyan ve yazmaya iştahı tükenmeyen bir gastronomi uzmanıyım. 1998 doğumluyum. Gastronomi üzerine lisans eğitimimi 2020 yılında tamamladım. 2022 yılında ise yüksek lisans eğitimime başladım. Yıllarca Türkiye'nin önde gelen tarif/içerik sitelerinden birinde food editorlük başta olmak üzere; yemek stilistliği, yemek fotoğrafçılığı, şef asistanlığı gibi farklı işlerle uğraşıp ekibe destek verdim. Ayrıca son yıllarda gastronomiye dair iki romanla uğraşıyorum. Tabaklarda ve yemeklerde süs sevmediğim gibi cümlelerimi de süsten uzak, dengeli bir şekilde kullanmayı tercih ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir