Haberler

İşte Netflix’in Suç Dram Dizisi Scoop’un Fragmanı!

“Faraaz” filmi ile son yıllarda adından sıkça söz ettiren Hansal Mehta bu sefer de Netflix için kolları sıvamış durumda. Scoop fragmanı hemen izleyin!

Başrolde Karishma Tanna yer alıyor. Netflix’in suç draması dizilerini sevenlerin bu diziyi kaçırmaması gerek.

Scoop Fragmanı

Dizi gazeteci Jigna Vora‘nın 2019 yılında yayımladığı “Behind Bars in Byculla: My Days in Prison” anı kitabından uyarlanıyor. Dizi’de Mehta ve Mrunmayee Lagoo Waikul dizinin yaratıcıları konumundalar.

Bu anı kitabı döneminin ünlü bir gazetecisi olan Jyotirmoy Dey‘in Chhota Rajan çetesi tarafından nasıl cinayete kurban gittiğini anlatıyor. Bu ölümden sadece birkaç ay geçtikten sonra gazeteci ve suç muhabiri olan Vora, cinayetle bağlantılı olarak tutuklanıyor.

Scoop fragmanı yayımlandıktan sonra Mehta’nın Netflix ile ortaklık kuracaklarına dair en güçlü kanıtı niteliğini taşıyor. Hatta dizinin bu ilk sezon aracılığıyla franchise’a döneşeceğine inanılıyor. Menta, bu dizinin ilk sezonunda altı bölümü yönetti.

Scoop Konusu Ne Olacak?

Menta verdiği bir diğer demeçte “Kitap öncelikle hapishane de geçiyor. Kitabın kapsamını genişletmek istedim. Çünkü onu Vora’yı hapishaneye götüren dünyayı çok büyüleyici buldum” diye özetledi.

Ardından ekledi “Mumbai’deki orta sınıf bir kızın (Vora) orta sınıf hedefi, en iyi suç muhabiri olmak ve birinci sayfada haberlerinin yayımlanması istemesiydi fakat bu durum bundan çok daha büyük bir drama haline geldi. Körü körüne bu hedefinin peşinden koşarken haberin konusu haline geldi. Bu yüzden beni büyüledi. Heyecan verici, araştırmacı bir prosedürel dramanın unsurlarını buldum.

Dizinin başrolünde Karishma Tanna var. Jagruti Pathak’ı canlandırıyor. Ayrıca oyuncu kadrosunda oldukça başarılı olan Prasenjit Chatterjee‘de yer alıyor. Dizi 2 Haziran 2023 tarihinde yayımlanmanmaya başlayacak. Yapımcılığını ise Matchbox Shots, Sarita Patil ve Dikssha Jyote Routray üstleniyor.

Netflix Hindistan Başkan Yardımcısı Monika Shergill, “Scoop”u “bir saniyede bir kazanandan kurban çıkarabilecek beklenmedik hırs maliyetinin güçlü, anlatılmamış bir hikayesi” olarak tanımladı.

Scoop fragmanı sizi heyecanladırdı mı? Diziden beklentileriniz neler? Özellikle konu ilginizi çekti mi? Ayrıca suç dramasını benim gibi çok sevenlerden biri misiniz merak ediyorum. Yorumlarda buluşalım.

Kaynak: Variety

Emre Turan

Merhaba! Az yiyen, çok okuyan ve yazmaya iştahı tükenmeyen bir gastronomi uzmanıyım. 1998 doğumluyum. Gastronomi üzerine lisans eğitimimi 2020 yılında tamamladım. 2022 yılında ise yüksek lisans eğitimime başladım. Yıllarca Türkiye'nin önde gelen tarif/içerik sitelerinden birinde food editorlük başta olmak üzere; yemek stilistliği, yemek fotoğrafçılığı, şef asistanlığı gibi farklı işlerle uğraşıp ekibe destek verdim. Ayrıca son yıllarda gastronomiye dair iki romanla uğraşıyorum. Tabaklarda ve yemeklerde süs sevmediğim gibi cümlelerimi de süsten uzak, dengeli bir şekilde kullanmayı tercih ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir