Üyelik Sözleşmesi

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

 1. Fikri Mülkiyet Hakları
  1. Bu sitede yayınlanan tüm yazılar, yazar ismine bakmaksızın Kazan Kültür Sanat Edebiyat’ın kullanımda olduğu tüm kanallara aittir.
  2. Kazan Kültür Sanat Edebiyat’ta yer alan içerikler genel ahlaki kurallar doğrultusunda Kazan Kültür Sanat Edebiyat adı dışında, yazarlar, aboneler ve diğer yayıncılar dâhil tamamı yazının sadece %30’unu kullanabilir. Yazar, yönetim ekibi izni olmaksızın yazının %30’undan fazlasını kullanamaz. Kazan Kültür Sanat Edebiyat web sitesinde yer alan tüm yazılar sadece yazarlara ait değil ayrıca “Kazan Kültür Sanat Edebiyat” adına aittir. Bu yüzden içeriklerin tamamını yönetim ekibi izni olmadan kullanmak yasaktır.
  3. Kazan Kültür Sanat Edebiyat’ta bulunan her metin 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile korunmaktadır. Yazıları her durumda kopyalayan kişiler, bu gizlilik politikasını kabul etmiş sayılacaktır.
  4. Kazan Kültür Sanat Edebiyat’ta bulunan görseller telif haklarına tabi olabilir. Kazan Kültür Sanat Edebiyat’ta bulunan görseller, yönetim ekibinden izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden paylaşılamaz.
  5. Kazan Kültür Sanat Edebiyat’ta bulunan tüm yazılı içerikler yönetim ekibinin kullanım biçimine göre şekillenebilir. Değişiklik, silme, paylaşma gibi haklara site yönetim ekibi sahiptir.
  6. Kazan Kültür Sanat Edebiyat’ta “yazar” rolü ile yazarlığın ardından ayrıldığınızda tüm yazılar “Arşiv” adlı hesaba aktarılmaktadır.
  7. Kazan Kültür Sanat Edebiyat’a gönderdiğin içerik özgün olmalıdır. Gönderdiğin içerik( yazı, çizim, illüstrasyon, karikatür vb) daha önce hiçbir kitap, dergi, gazete, elektronik yayın, blog gibi platformlarda yayınlanmamış olması gerekir. Bu sebeple doğacak telif hakkı problemlerinden eser sahibi sorumludur.
 2. Gizli Bilgi
  1. Kazan Kültür Sanat Edebiyat’ta yer alan yazar, abone ve diğer tüm kişisel bilgiler Kazan Kültür Sanat Edebiyat sorumluluğunda, hiçbir 3. tekil kişilerle paylaşılmamakta ve ayrıca reklam yapmak, tanıtım yapmak, yönlendirmek gibi amaçlar doğrultusunda kullanılmamaktadır.
  2. Kazan Kültür Sanat Edebiyat yönetim bilgisi dışında kullanıcıların telefon numarası bilgisi, e-posta bilgisi ve çerez bilgilerini Kazan Kültür Sanat Edebiyat amacına uygun dışı kullanımda, Kazan Kültür Sanat Edebiyat yasal yaptırımlara başvuracaktır.
  3. Kazan Kültür Sanat Edebiyat kullanıcı oluşturulmasında, arka plan bilgilerini alma, taslak içerikleri görüntüleme, bilgi sızdırma gibi tüm işlemlerde Kazan Kültür Sanat Edebiyat yasal yaptırımlara başvuracaktır.
 3. Sözleşmenin Bütünlüğü ve Uygulanabilirlik
  1. Bu kullanıcı sözleşmesinde herhangi bir madde geçersiz kalsa bile, diğer tüm maddelerin kullanılabilirliği devam edecektir.
 4. Hak Gizliliği
  1. Kazan Kültür Sanat Edebiyat, içinde yayınlanan tüm yazıların haklarına tekil olarak sahiptir. DMCA ve Kültür Bakanlığınca korunmaktadır. Abonelik, okur hesabı, yazar hesabı veya editör hesabı sahibi olarak yayınlanmış, yayından kaldırılmış tüm içeriklerine sahiptir. Hak iddia edilemez.
 5. Üyelik
  1. Kazan Kültür Sanat Edebiyat Tarafından Üyeliklerin Durdurulması
   1. Üyelikler; yasadışı zorluk çıkarma, Kazan Kültür Sanat Edebiyat etik kurallarına uymama, toplumsal etiklere uymama gibi ihlallerin yanı sıra yönetim ekibinin gizli tutabileceği başka konular ile sonlandırılabilir. Kişisel bilgiler dışında bu süre zarfında Kazan Kültür Sanat Edebiyat’a aktarılan tüm yazılı içerik üyeliğin durdurulmasının ardından sadece Kazan Kültür Sanat Edebiyat’a aittir.
  2. Kullanıcı Tarafından Üyeliklerin Durdurulması
   1. Kendi bireysel isteği üzerine üyeliği durdurulan üyenin kişisel bilgiler dışında bu süre zarfında Kazan Kültür Sanat Edebiyat’a aktarılan tüm yazılı içerik, üyeliğinin durdurulma talebinden sonra tüm haklarını Kazan Kültür Sanat Edebiyat’a terk eder. Kullanıcı dilerse bu talepten önce yazılı içeriğine kaynak ekleyebilir fakat link veremez.
 6. Sözleşme Kabulü
  1. Bu sözleşme, Kazan Kültür Sanat Edebiyat, Kazan Kültür Sanat Edebiyat sosyal medya hesapları, Kazan Kültür Sanat Edebiyat yan blogları, basılı dergi, Kazan Kültür Sanat Edebiyat video kanalları, Kazan Kültür Sanat Edebiyat İletişim Kanallarını içermektedir. Bu kullanıcı sözleşmesi sadece Kazan Kültür Sanat Edebiyat Web Sitesine kaydolarak ya da Kazan Kültür Sanat Edebiyat iletişim kanalları gruplarına katılarak kabul edilmiştir.
  2. Bu sözleşme, üyelik anında site gizliliği içerisinde, üyelik penceresinde, ilk yazı yayınlanma sürecinde ve yönetim ekibi bildirgesiyle potansiyel üyeye tebliğ edilmiştir. Ziyaret sağlamayıp bilgilendirme almayan kullanıcı, sözleşmeden sorumludur.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]