Haberler

Loki 2. Sezon ve Echo’nun Yayın Tarihleri Belli Oldu, Marvel “Echo” ile Yeni Bir Yayın Stratejisine Gidiyor!

Loki 2. Sezon tarihini Marvel yöneticisi Kevin Feige, Disney’in Upfront sunumu sırasında 6 Ekim olarak açıkladı. Bu tanıtımda diziden ilk görüntüler de yayımlandı. Yeni bölümler 6 Ekimden itibaren haftalık olarak Disney Plus’da yayımlanacak.

Echo Tanıtımına Dair Bilgilendirme

Tom Hiddleston‘ın muazzam oyunculuğuyla pek çok insanda farklı bir etki bırakan ve MCU’ya dair önemli farklılıklar taşıyan dizi, Loki 2. sezon ne zaman? sorusunu akıllara bırakmıştı. İkinci sezonda TVA (Zaman Varyans Otoritesi) ile maceralarını izleyeceğiz.

Loki’nin oyuncu kadrosunda Owen Wilson, Gugu Mbatha-Raw, Sophia Di Martino, Wunmi Mosaku ve Richard E. Grant gibi isimler de yer alıyor.

Justin Benson ve Aaron Moorhead, Loki sezon 2 yönetmenliğini ve baş yapımcılığını üstleniyor. Eric Martin, Hiddleston ve Michael Waldron ile birlikte baş yazar ve baş yapımcıdır.

Echo 26 Kasımda Geliyor!

Kaynak: Marvel

Kevin Feige aynı sunumda Hawkeye’nin spin-off’u olan Echo’nun tüm bölümlerinin 29 Kasım’da yayımlanacağını da duyurdu. Fakat burada ilginç olan durum ise Marvel’in strateji değişikliğine gidecek olması.

Bu strateji aslında yıllardır alışık olduğumuz Netflix’in hayatımıza soktuğu bir izleme alışkanlığından ibaret. Yani, ilk defa bir Marvel dizisinin tüm bölümleri aynı anda izleyeceğiz. 29 Kasım’da Echo’nun tüm bölümlerine Disney Plus’tan ulaşabiliyor olacağız.

Marvel dünyası ile ilgili kapsamlı yazımıza ise buradan ulaşabilirsiniz.

Echo Konusu Ne?

Echo ilginç bir karakter. Kendisi ile ilk defa Hawkeye’da tanışmıştık. Echo savştaığı herhangi bir rakibin dövüş tarzını taklit edebiliyor. Ayrıca Mervel’in yegane Kızılderili süper kahramanlarından biri. İsmi Maya Lopez.

Lopez’i Alaqua Cox canlandırıyor. Mayayı çizgi romanlarda genellikle Daredevil, Moon Knight ve Avengers evrenlerinde görüyorduk. Kendinin spin off’u olacağı duyulunca biraz şaşırdık.

Zahn McClarnon, Charlie Cox, Vincent D’Onofrio, Chaske Spencer, Tantoo Cardinal, Deach Jacobs, Cody Lightning ve Graham Greene de rol alan diğer isimler.

Peki siz Loki 2. sezon hakkında ne düşünüyorsunuz? İlk sezonu izlediniz mi? Ayrıca Echo dizisi için heycanlı mısınız? Açıkçası ben Disney plus ile haftalık dizi bölümü takip etmeye alışmıştım. Şimdi bu strateji değişikliği ile Disney’de Netflix tarzı tüm bölümleri birden izlemeyi ilk defa deneyimleyeceğiz. Bakalım dizi nasıl olacak?

Kaynak: Variety

Emre Turan

Merhaba! Az yiyen, çok okuyan ve yazmaya iştahı tükenmeyen bir gastronomi uzmanıyım. 1998 doğumluyum. Gastronomi üzerine lisans eğitimimi 2020 yılında tamamladım. 2022 yılında ise yüksek lisans eğitimime başladım. Yıllarca Türkiye'nin önde gelen tarif/içerik sitelerinden birinde food editorlük başta olmak üzere; yemek stilistliği, yemek fotoğrafçılığı, şef asistanlığı gibi farklı işlerle uğraşıp ekibe destek verdim. Ayrıca son yıllarda gastronomiye dair iki romanla uğraşıyorum. Tabaklarda ve yemeklerde süs sevmediğim gibi cümlelerimi de süsten uzak, dengeli bir şekilde kullanmayı tercih ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir